About Glenn’s No. 4 True Hybrid Kief - Classic Flavours
BLUE RASPBERRY and STRAWBERRY LEMONADE - 5 MG THC per gummy
Back in the day faves — juicy, chewy and just sweet enough. Made with full spectrum trichomes from top producers.
Strain: It’s IT (Gelato x Mint Chocolate Chip) and Cookies & Cream (Girl Scout Cookies x Starfighter F2)
Contains: 2 gummies
Terpene Analysis
-
Farnesene
- Flavour/Aroma: Sweet, woody, apples
- Effects: Calming
- Benefits: Anti-inflammatory, anti-spasm
-
Caryophyllene
- Flavour/Aroma: Black pepper, cloves, woodsy
- Effects: Couch-lock, calming
- Benefits: Anti-anxiety, anti-depressant, anti-inflammatory
-
Humulene
- Flavour/Aroma: Hops, clove, earthy
- Effects: Sedative, numbing
- Benefits: Anti-inflammatory, anti-carcinogenic
Reviews and Q&A
About Glenn's Edibles
Glenn’s is all about an authentic, old-skool, experience. Pop a gummy and enjoy the ripple effect from their top-quality ingredients. Start vibing with friends and, as the joy spreads, feel the ripple effect in the community.
Glenn's proprietary moulding technique allows them to create edibles with a rippled appearance. They’ve got a selection of mixed flavours that call on the nostalgia of times past. Truly an infused gummy unlike anything you’ve ever tasted.

Recommended For You
- Regular price
- $8.95
- Sale price
- $8.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $9.95
- Sale price
- $9.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $5.95
- Sale price
- $5.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $17.50
- Sale price
- $17.50
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $4.50
- Sale price
- $4.50
- Regular price
-
$8.95 - Unit price
- per
- Regular price
- $5.95
- Sale price
- $5.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $7.95
- Sale price
- $7.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $5.95
- Sale price
- $5.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $4.95
- Sale price
- $4.95
- Regular price
-
$5.95 - Unit price
- per
- Regular price
- $5.95
- Sale price
- $5.95
- Regular price
-
- Unit price
- per