About Elderberry 2:1 THC:CBN Gummies
Wyld Elderberry Indica Enhanced THC:CBN gummies are a 2:1 product featuring a balanced dose of CBN. Wyld gummies use sunflower lecithin to improve bioavailability and onset time and are made to be thermostable up to 60°C, with a firm texture that doesn’t stick to your teeth.
Each Wyld Elderberry Indica Enhanced gummy contains 5mg THC and 2.5mg CBN combined with the terpenes myrcene, linalool, beta-caryophyllene, and terpineol for a relaxed, restful experience.
Contains: 2 gummies
Terpene Analysis
-
Myrcene
- Flavour/Aroma: Mango, herbaceous, earthy
- Effects: Couch-lock, calming
- Benefits: Anti-insomnia, gastric protection, anti-inflammatory
-
Limonene
- Flavour/Aroma: Citrus, peppermint, tart
- Effects: Uplifting, focused
- Benefits: Gastroprotective, anti-fungal, anti-depressant
-
Caryophyllene
- Flavour/Aroma: Black pepper, cloves, woodsy
- Effects: Couch-lock, calming
- Benefits: Anti-anxiety, anti-depressant, anti-inflammatory
Certificate of Analysis (COA)
DownloadReviews and Q&A
About Wyld
Canada's leading cannabis edible brand. We create products infused with real-fruit ingredients; flavours that embody the true Pacific Northwest culture. Discover your Wyld side. Real Fruit, Real Flavor, Real Quality.

Recommended For You
- Regular price
- $4.25
- Sale price
- $4.25
- Regular price
-
$4.95 - Unit price
- per
- Regular price
- $4.25
- Sale price
- $4.25
- Regular price
-
$4.95 - Unit price
- per
- Regular price
- $4.25
- Sale price
- $4.25
- Regular price
-
$4.95 - Unit price
- per
- Regular price
- $4.25
- Sale price
- $4.25
- Regular price
-
$6.95 - Unit price
- per
- Regular price
- $4.25
- Sale price
- $4.25
- Regular price
-
$4.95 - Unit price
- per
- Regular price
- $4.25
- Sale price
- $4.25
- Regular price
-
$6.95 - Unit price
- per
- Regular price
- $8.95
- Sale price
- $8.95
- Regular price
-
$12.95 - Unit price
- per
- Regular price
- $28.95
- Sale price
- $28.95
- Regular price
-
$32.95 - Unit price
- per
- Regular price
- $4.25
- Sale price
- $4.25
- Regular price
-
$4.95 - Unit price
- per
- Regular price
- $28.95
- Sale price
- $28.95
- Regular price
-
$32.95 - Unit price
- per
- Regular price
- $4.25
- Sale price
- $4.25
- Regular price
-
$6.95 - Unit price
- per
- Regular price
- $4.25
- Sale price
- $4.25
- Regular price
-
$6.95 - Unit price
- per