About Cones Indica Pre-roll
The classic cone-shape gets a buzz-worthy upgrade with our Buzz Cones Indica Pre-rolls. Filled with premium indica flower and rolled to perfection, this is the ultimate choice for a chill night in. Light up and let the buzz take you away.
Contains: 1 gram
Terpene Analysis
-
Myrcene
- Flavour/Aroma: Mango, herbaceous, earthy
- Effects: Couch-lock, calming
- Benefits: Anti-insomnia, gastric protection, anti-inflammatory
- 0.5%
- 0.5%
- 0.5%
-
Farnesene
- Flavour/Aroma: Sweet, woody, apples
- Effects: Calming
- Benefits: Anti-inflammatory, anti-spasm
- 0.5%
- 0.5%
- 0.5%
-
Linalool
- Flavour/Aroma: Floral, citrusy, lavender
- Effects: Relaxing, sleep-supporting
- Benefits: Anti-inflammatory, anti-anxiety, pain relief
- 0.5%
- 0.5%
- 0.5%
Certificate of Analysis (COA)
DownloadReviews and Q&A
About Buzz Cannabis
The buzz is real at Buzz Cannabis. We're not your average cannabis company - we're your go-to for high-quality, large-format craft flower and pre-rolls. Just because we're premium doesn't mean we're out of reach - we believe that good weed and good times are a right, not a privilege. So take a break from your work boots and join us for a buzzy adventure.

Recommended For You
- Regular price
- $17.95
- Sale price
- $17.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $17.95
- Sale price
- $17.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $39.95
- Sale price
- $39.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $39.95
- Sale price
- $39.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $59.95
- Sale price
- $59.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $17.95
- Sale price
- $17.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $8.95
- Sale price
- $8.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $31.95
- Sale price
- $31.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $8.95
- Sale price
- $8.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $8.95
- Sale price
- $8.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $18.95
- Sale price
- $18.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
- Regular price
- $5.95
- Sale price
- $5.95
- Regular price
-
- Unit price
- per